הפארק הלאומי "צוקי פראחוב" – Prachovské skály​

חובה לבקר בשמורה המפורסמת ביותר באיזור – צוקי פרחוב. משמו של המקום כבר ניתן להבין הכל!! המילה Prach משמעותה בצ'כית "אבק". שחיקת הסלעים מרפדת את השבילים בשכבת אדמה אבקתית. כמו בערי הסלעים האחרות, גם כאן ישנו מבחר רחב של שבילים. עיר הסלעים ממוקמת צפונית מערבית ל – Jicín.

המקום הוכרז כפארק לאומי ב 1930, המסלול בפארק קליל ויפה, אורכו כשלוש שעות (ניתן גם לקצר) והוא עובר למרגלות המצוקים המרשימים והנופים היפים של הפארק הלאומי. 
מהחנייה בוחרים במסלול הצהוב שייקח אתכם למסלול אחורה בזמן כמה מיליוני שנים… סלעי אבן חול רכה הנישאים לגובה, מחורצים ביד אמן על ידי אלפי שנים של גשמים ורוחות. 

הסביבה הינה יער עשיר בצומח וחי, ואם תהיו שקטים תזכו ליהנות מבעלי חיים שונים המתחבאים בינות לסלעים.
.הכניסה לחניה עולה 80 קרונות ולאחר מכן יש תשלום כניסה לאתר עצמו.
אין צורך לרכוש את מפת השמורה, בכניסה יש שילוט ולאחר מכן המסלולים מסומנים בצורה ברורה. יש בשמורה מס' אפשרויות טיול ברמות קושי שונות. השביל הירוק, הוא המרשים ביותר, אורכו כ-3.5 ק"מ ויש בו עליות וירידות, נמשך כשעה.
מיד לאחר הכניסה, פונים שמאלה, משמאלכם יהיה לוח עם מפת האתר ובהמשך תחילת המסלולים. בסוף המסלול, אפשר לאכול במסעדה שליד הכניסה, רק תהיו מוכנים נפשית, המקום ניראה מאוד ספרטני, אבל האוכל סביר וזול ביותר.
אם הינכם מטיילים עם ילדים, שימו לב בבקשה, השבילים לעיתים עוברים בגובה, נקודות התצפית גם כן מטבע הדברים גבוהות… ויש בהחלט סכנת נפילה. המקומות אינם מגודרים בכדי שתהיה מינימום פגיעה בטבע. ההליכה בשבילים כמובן אינה מסוכנת, בתנאי ששומרים על הליכה בתוואי המסומן
אגב, ישנו גם מסלול מיוחד לעגלות, מסלול שאינו כולל עליות וירידות.

חזור למעלה