עיירת הסקי שפינדלרוב מלין – Špindlerův Mlýn.

.

עיירת סקי בראש ההר, תוכלו למצוא בעיירה מגוון פעילויות אתגריות. בניהם פארק חבלים, מגלשת הרים, ירידה במורד ההר עם אופניים או קורקינטים ואומגה מהסכר של העיר.

בכניסה לעיירה תמצאו אגם גדול ויפה מוקף בנוף פסטורלי ירוק. הרחוב הראשי של העיירה נמתח לאורך הנהר ולאורכו בתי קפה ומסעדות.

סביב העיירה יש לא מעט מסלולי טיול ביער.

שפינדלרוב מלין עצמה מהממת ושוקקת חיים ויש הרבה מה לעשות בה, אומגה, פארק חבלים, מזחלות הרים, פארק הרפתקאות, רכבלים, טיולי טרקטורונים מסלולי טיול רגליים ובאופניים…

ליד הרכבל יש את פארק הקופים של חברת happy world פארק החבלים מתאים לילדים מגובה 1.40 לא קל ובצמוד אליו מזחלות הרים. בנוסף יש את האומגה על הסכר- חוויה מדהימה.

 

את המסלול למדווידין מתחילים מהעיירה עצמה, הרכבל נמצא ממול לפארק המים. כאר מגיעים לפסגה, תמצאו שם שיחי פטל ואוכמניות (בעונה), גן שעשועים קטן, בית קפה ותוכלו לטייל על הפסגה.

מי שרוצה יכול לרדת למטה ב"דרך הדובים" (medvědi cesta),  או דרך Baucharova cesta הקצרה יותר.

הדרך למטה מורכבת מתחנות כאשר המסלול האדום והכחול משתלבים בין התחנות השונות. המסלול האדום מתפתל במורד ההר והמסלול הכחול מתפתל בתחתית ההר.

המסלול כולו בירידה ונעים להליכה אבל לא מתאים לעגלות, אורכו כ-3 שעות.

 

מסלול הליכה מעיירת הסקי, מסלול קליל, ללא עליות קשות, יש רק קטע אחד שקצת דורש מאמץ.

נוסעים לחניון של הרכבל ל-Medvědín (טיפ קטן, החנייה מעבר לכביש, בפארק המים, זולה יותר, ואם מקנחים בסוף בביקור בפארק המים, האוטו כבר שם ליד.)

יוצאים מהחנייה ועולים במעלה הכביש (מפארק המים פונים ימינה, מחניון הסקי פונים שמאלה), כשמגיעים לנהר, פונים ימינה עם סימון הכחול וממשיכים ישר כל הזמן, לאורך הכביש ולאורך ערוץ ה-Bile Labe, בדרך יש נקודות תצפית יפות, מספר מגרשי משחקים לילדים, ובכלל דרך יפה. הדרך היא בעליה מתונה.

ממשיכים ישר עד שמגיעים ל- Bílé Labe, שם אפשר לעצור לשתיית בירה או קפה במסעדה, עד כאן הליכה של 4.7 ק"מ, כ-01:45 שעות. לאחר מכן  ניתן לחזור באותה הדרך, או להמשיך בשביל הצהוב שמול המסעדה. השביל מתחיל בעלייה סבירה (100 מ' על אורך של כ-1000 מ'), אבל אחריה מתחילה ירידה מתונה לארוך כל המסלול על הרכס עם נקודות תצפית נוף יפייפיות. גם החלק הזה מורכב מהליכה של 4.7 ק"מ, כ-01:45 שעות, עד שחוזרים לעיירה עצמה. טיפ קטן, ממש לפני קצה המסלול, יש ירידה ימינה למלון בשם Hotel Horní Pramen, כנסו לכיוונו, ממש לפני הבניין, מדרגות יורדות שמאלה, רדו, בצומת קחו את השביל שיורד למטה ובקצהו פנו ימינה…. זה יחזיר אתכם לחניון, מבלי להיכנס לעיירה ומבלי שתצטרכו לעלות חזרה לכיוון האוטו – כל המסלול יהיה ירידה.

סה"כ 9.7 ק"מ, כשלוש וקצת שעות הליכה.

חזור למעלה