מסלול האגמים.

באזור טירת טרוסקי, בעמק פוד-טרוסקי, בין הכפרים טרוסקוביצה (Troskovice) והרובה סקאלה (Hrubá Skála) מסתתר מסלול רגלי פסטורלי – מסלול האגמים.
את המסלול ניתן לערוך ב-3 דרכים שונות:

1. מסלול מקוצר – 8.4 ק"מ, כ-2.5 שעות הליכה. רוב ההליכה שטוחה יחסית, ורק המקטע שבין נקודות 5-6 , כולל 3 עליות לא נוראיות. לא דרמה גדולה, אבל מי שאינו מעוניין יכול פשוט לחזור חזרה באותה הדרך.

2. המסלול הארוך בלי העליה לטרוסקי – 10 ק"מ, כ-3:15 שעות – זה המסלול האידיאלי ואותו אתאר

3. המסלול הארוך עם העליה לטרוסקי – 10.3 ק"מ, כ-3.5 שעות – העליה לטרוסקי מדהימה, אבל זו עליה. אם כבר עליתם מומלץ לשלב כבר את הביקור בחורבות הטירה עצמן.

גדות האגמים הן ברובן אבן חול. בקיץ ניתן לרחוץ באגמים, וניתן לטייל סביבם. בין הבריכות זורם נחל בשם ז'ליובסקי, עם ערוץ בשם "הירדן" והוא נשפך אל ז'הרובסקה (Žehrovka). העמק מרופד בסלעים ועצי יער מחטניים.

אגם ווידליאק (Vidlák)
על הדרך בין טרוסקוביצה והרובה סקאלה שוכנת שמורת טבע בשם Rašeliniště Vidlák. תמצאו כאן אתר קמפינג, אזור שחייה וקיוסק וכאן גם החניה.

אגם ווייז'צקי (Věžický).
לבריכת Věžický יש גדת נהר ייחודית – עמודי סלע מתנשאים ישירות מהאגם. הקרקעית החולית והמים הנעימים מושכים שחיינים בימי הקיץ החמים.

אגם פודסמינקי (Podseminský).
אגם שחיה מוקף בבקתות קייט ונופש.

אגם נבקוב (Nebákov)
הבריכה המוארכת השוכנת על הז'רובקה, בסביבתה ניתן לראות בתי קייט וקייץ (חאטות וחאלופות).

אגם קרצ'אק (Krčák)
הבריכה ממוקמת בעמק נחל ז'לובסקי, כ -4 ק"מ מדרום-מערבה מרובנסקו Pod Troskami. בקצה היער הוא משופע בקוטג'ים לבילוי.

 

מחנים את הרכב בחניון (50.5229769N, 15.2100617E) שליד אגם ווידליאק (Vidlák)  – חוצים את הכביש, ונכנסים לשביל משמאל למסעדה. הולכים לאורך המסלול הצהוב (בהתחלה זה גם המסלול האדום), משמאלנו יהיו אגם (Krčák) ומימיננו מצוקים. כאשר ייפרדו המסלולים, אנו נמשיך ישר עם הצהוב שיוביל אותנו לאגם הבא (Věžický). לאחר האגם, השביל הצהוב ימשיך שמאלה, נלך איתו עד החיבור למסלול האדום (U Přibyla – rozc.), כאן נפנה שמאלה עם השביל האדום שיוביל אותנו לאגם הבא (Podseminský). ממשיכים עם האדום לאגם האחרון (Nebákov) – כאן, מי שעושה את המסלול הקצר, פונה שמאלה, אבל אנחנו ממשיכים עם האדום.
בנקודה 
U Přibyla – rozcKřenovský šenk, כאשר המסלול יתאחד עם המסלול הכחול נמשיך על האדום. בערך אחרי 200 מטר, בנקודה Svitačka נפנה על הכביש שמאלה (מי שממשיך לטרוסקי, ימשיך ישר על המסלול האדום). נלך עד ליישוב Troskovice ושם בצומת הכבישים נפנה ימינה. אחרי כ-300 מטר, הכביש יתעקל ימינה ואנחנו ניקח את הדרך הקטנה שמאלה שחותכת חזרה למסלול האדום. (מי שהלך לטרוסקי, יצטרף כאן חזרה למסלול).
המסלול האדום ייקח אותנו בחזרה אל החנייה.

מסלול מספר 1
מסלול מספר 1
מסלול מספר 2
מסלול מספר 2
מסלול מספר 3
מסלול מספר 3