טירת קוסט והסביבה – Hrad Kost

מעט מבודדת, בדרום מערב צ'סקי ראי, ניתן למצוא את סובוטקה. נישאת מעל העיירה,לא תוכלו לפספס את בקתת הציד הסגלגלה, Zamek Humprecht. פנינת תיירות קטנה ולא רחוק משם , את הכפר השמור, Vesec u Sobotky, וכמובן את טירת קוסט.

במתחם הטירה תוכלו למצוא פינת משחקים לילדים, מקום לאכול, וכמובן את הטירה עצמה.
ולידה נמצא מתחם "דולאנק" קניון חצוב בהרשם תוכלו לעשות מסלול הליכה.

את המסלול תוכלו להתחיל מהטירה, ואחת משתיים, או להגיע לפיצול ואז לחזור חזרה, או לפנות שמאלה לכיוון הכפר Vesec u Sobotky ומשם לחזור על הכביש לטירה.

טיול של כשעתיים-שלוש (אפשר גם לקצר ופשוט לחזור אחורה מכל נקודה) לאורך עמק פלאקאנק (Udoli Plakanek). לא משנה מאיזה צד תגיעו, החניות נמצאות בצד התחתון של הטירה.
תחנו שם את הרכב, ותצאו לכיוון נקודת ההתחלה של המסלול – בתחילתו המסלול מסומן "צהוב", הולכים לאורך העמק, עוברים אגם שלאחריו עומד בית יפה, ממשיכים עם השביל, עד שמגיעים לצומת
דרכים.

כאן תוכלו להחליט אם חוזרים אחורה או ממשיכים, אם ממשיכים, פנו שמאלה, עם השביל הכחול, השביל הופך להיות צר יותר ועובר בין עצים, לעיתים הוא יהיה בוצי, אבל ניתן למעבר בקלות.
הסוכריה של המסלול תהיה בקצה המסלול הכחול כאשר תיכנסו לכפר Sobotky U Vesec ,מדובר על כפר שמור שיגרום לכם לרצות לרכוש שם בקתה.

עם היציאה מהכפר, פנו שמאלה על הכביש וצעדו כשני ק"מ לכיוון טירת קוסט. שימו לב, מדובר על כביש, אז לכו בשוליים אבל תוכלו בדרך לקטוף מעצי הפרי שלאורכו.

חזור למעלה